دمنوش میخک و خواص درمانی آن

دمنوش میخک و خواص درمانی آن

دمنوش میخک و خواص درمانی آن

دمنوش میخک و خواص درمانی آن

میخک درختی کوچک و مخروطی شکل است که برگ های آن هیچ وقت زرد نمی شود و در تمام طول سال سبز و سر زنده است.  گل های میخک کوچک ، مجتمع و به شکل خوشه ای متشکل از 10 الی 25 تا گل است. این درخت در نقاط مختلف ایران می روید ؛ همچنین طبیعت این گیاه از نظر طب سنتی ایرانی ، گرم و خشک می باشد.

دمنوش میخک دارای خواص درمانی بسیاری می باشد که در ادامه ی این مطلب به آن ها می پردازیم . با مجله خبری پارس مای در این مقاله همراه و همگام باشید.

مواد لازم 
گل میخک خرد شده1 قاشق مربا خوری
آبجوش2 لیوان

طرز تهیه دمنوش میخک :

گل های میخک خرد شده را به همراه آبجوش در یک قوری ریخته و به مدت 10 دقیقه روی شعله ی غیر مستقیم قرار می دهیم پس از دم کشیدن ، دمنوش را صاف می کنیم و با شکر مخلوط کرده میل می کنیم.

دمنوش میخک و خواص درمانی آن

خواص درمانی میخک :

1_ تأثیر بر روی دستگاه قلبی _ عروقی : این دمنوش برای گردش خون و قلب مفید است .

2_ تأثیر بر دستگاه عصبی : این دمنوش آرام بخش می باشد. همچنین تقویت کننده ی مغز است. این دمنوش سر درد و ضعف اعصاب را درمان می کند.

3_ تأثیر بر دستگاه تناسلی و ادراری : این دمنوش به افرادی که به صورت قطره قطره ادرار می کنند توصیه می شود. همچنین رحم را تقویت می کند.

4_ تأثیر بر روی دستگاه تنفسی : دمنوش گل میخک برای تنگی نفس بسیار مؤثر است.

5_ تأثیر بر روی غدد : این دمنوش برای پاکسازی کبد بسیار مفید است.

6_ تأثیر بر روی دستگاه گوارش : دمنوش گل میخک در برطرف کردن حالت تهوع ، استفراغ ، اسهال ، نفخ معده و روده مؤثر است. معده و دستگاه هاضمه را تقویت می کند.  کرم کش و اشتها آور است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه