مزایا و فواید شکلات تلخ

مزایا و فواید شکلات تلخ + خرید شکلات تلخ + فروشگاه اینترنتی پارس مای

مزایا و فواید شکلات تلخ

مزایا و فواید شکلات تلخ

شکلات تلخ نیز همانند تمام مواد غذایی از مزایا و فوایدی بهره می برد که در این مقاله قصد داریم تا از مزایا و فواید شکلات تلخ برای شما ذکر کنیم. با مجله خبری پارس مای همراه باشید.

خواص شکلات تلخ 

1- تامین کننده ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن

شکلات سرشار از مواد معدنی همچون منیزیم ، فسفر ، پتاسیم ، آهن ، روی یا حتی ویتامین ها ، به ویژه ویتامین های گروه ب است. شکلات رژیم غذایی را متعادل می کند که البته باید آن را به خوبی انتخاب کرد. بنابراین شکلات تلخ را انتخاب کنید و از انتخاب بیسکویت های شکلاتی یا دسرهای شکلاتی شیرین که ارزش غذایی چندانی ندارند ، اجتناب کنید.

2- بهترین ضد افسردگی طبیعی

شکلات برای تقویت روحیه بسیار عالی است. زیرا دارای منیزیم است که این ماده معدنی به علت اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تکانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده است ؛ از طرف دیگر سرشار از تئوبرومین ، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیل آمین ، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل می کنند. شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است که برخی اثرات آن حتی مشابه حشیش است.

3- پیشگیری از بیماری های قلبی

فلاونوئیدهای موجود در کاکائو و شکلات نقشی مهم در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ایفا می کنند. این آنتی اکسیدان ها در واقع میزان کلسترول بد (ال.دی.ال) را در خون کاهش می دهند و خاصیت کششی رگ های خونی را در بدن حفظ می کنند.

4- پیشگیری از فشار خون و دیابت نوع دو

شکلات ماده غذایی سالمی است که ازفشار خون بالا جلوگیری می کند. به یمن فلاونوئید موجود در شکلات تلخ ، شکلات فشار خون را به طور قابل توجهی پایین می آورد و به حفظ آن در سطح ثابت کمک می کند. به علاوه شکلات تلخ از بروز دیابت نوع دو نیز جلوگیری می کند.


تاثیر شکلات تلخ بر اعصاباین افراد در مصرف شکلات تلخ احتیاط کنند

در افراد مبتلا به آلرژی‌ های غذایی ، شکلات‌ های تلخ به‌دلیل داشتن میزان زیاد ماده ی خشک ممکن است آلرژی آنها را تشدید کند.

همچنین این شکلات‌ ها در افرادی‌ که مبتلا به عارضه ی کهیر هستند ، ممکن است موجب تشدید بیماری شود.

برای افراد مضطرب نیز توصیه می‌شود مصرف این شکلات‌ ها محدود شود ، زیرا شکلات‌ ها به‌ دلیل داشتن کافئین زیاد ، باعث افزایش اضطراب می‌شوند.


با توجه به این‌ که شکلات یکی از موادی است که نسبت آرژینین به لیزین در آن زیاد است ، به افرادی‌ که زمینه ی تبخال زدن دارند توصیه می‌شود کمتر شکلات مصرف کنند و با توجه به این‌ که درصد ماده ی خشک شکلات تلخ زیاد است در افراد مبتلا به این عارضه ، محدودیت مصرف این نوع شکلات باید بیشتر رعایت شود.

بررسی‌  های بلند مدت نشان می‌ دهند که مصرف این نوع شکلات به‌ دلیل داشتن کافئین زیاد در زنان مبتلا به بیماری فیبروکیستیک پستان باعث تشدید عوارض بیماری می‌شود.

کافئین اسید معده را افزایش می‌دهد ، مصرف مواد غذائی حاوی کافئین زیاد ، مانند شکلات تلخ ، ممکن است باعث وخامت زخم‌معده در افراد مبتلا به این بیماری شود. همچنین بیماران مبتلا به رفلاکس معدی مری باید مصرف موادغذائی حاوی کافئین زیاد را محدود کنند.

کافئین ماده‌ای محرک است و تأثیرات آن تا ۲۰ ساعت در بدن باقی می‌ماند. از این‌ رو ، افراد مبتلا به بی‌ خوابی باید از مصرف اینگونه شکلات‌ ها خودداری کنند.

افرادی‌ که کلیه ی سنگ‌ ساز دارند و همچنین افراد مبتلا به سیروز کبدی مصرف این نوع شکلات‌ ها به ترتیب به‌ دلیل داشتن اگزالات و مس زیاد توصیه نمی‌شود.

مصرف این ماده غذایی برای افراد بیش‌ فعال ممنوع است و همچنین مصرف آن برای کهنسالان مانعی ندارد.

 

درباره نویسنده