فواید دمنوش نعناع

فواید دمنوش نعناع + لاغری + فواید دمنوش نعنا

فواید دمنوش نعناع

فواید دمنوش نعناع

دمنوش نعناع در علم پزشکی کاربرد های گوناگونی دارد دمنوش نعناع بخاطر خواص گوناگونش می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها تاثیر مثبتی داشته باشد در این مقاله به بررسی برخی از فواید دمنوش نعناع می پردازیم با مجله خبری پارس مای همراه باشید.

 

محافظ پوست 

فواید دمنوش نعناع + لاغری + فواید دمنوش نعنانعناع دارای خاصیت ضد خارش و ضد عفونی کننده می باشد و محافظت پوست را تأمین می کند و در درمان بسیاری از التهاب هایی که بر اثر گزش حشرات بر سطح پوست نمایان می شود تأثیر دارد.

درمان و پیشگیری از سرما خوردگی

دمنوش نعناع در مواقع سرما خوردگی خاصیت دارویی دارد و شدت گلو درد و التهاب آن را کاهش می دهد و همچنین برای افرادیکه سینوزیت و آبریزش بینی دارند مصرف آن توصیه می شود.  

پیشگیری از حالت تهوع و استفراغ

در مواقعی که دچار حالت تهوع و استفراغ هستید از دمنوش نعناع یا چای نعناع استفاده کنید همچنین در مواقعی که مسافرت های هوایی یا قصد سفر با کشتی را دارید برای پیشگیری از حالت تهوع از دمنوش نعناع استفاده کنید.

کاهش وزن 

دمنوش نعناع موجب کم اشتهایی می شود و برای کاهش وزن و جلوگیری از اضافه وزن مصرف آن توصیه می شود.

درمان ناراحتی معده

افرادیکه از ناراحتی معده رنج می برند و به ناراحتی های گواراشی مبتلا هستند مصرف دمنوش نعناع را فراموش نکنند زیرا دمنوش نعناع موجب هضم آسان غذا می شود و دستگاه گواراش را پاکسازی می کند و از نفخ معده و معده درد جلو گیری می کند.

موهای زائد

فواید دمنوش نعناع + لاغری + فواید دمنوش نعنا

مصرف دو فنجان دمنوش نعناع در روز موجب کاهش آندروژن ها در بدن می شود در نتیجه از رشد مو های زائد جلوگیری می کند. 

مزایای دمنوش نعناع برای خانم ها

خانم ها وقتی در عادت ماهیانه قرار می گیرند مصرف دمنوش نعناع را فراموش نکنند زیرا خاصیت ضد اسپاسم موجود در نعناع  باعث می شود شدت انقباضات عضلات دیواره های رحم کاهش پیدا کند و درد کاهش یابد. 

مضرات دمنوش نعناع 

افرادیکه مشکل رفلاکس معده دارند از خوردن دمنوش نعناع پرهیز کنند.

مصرف چای یا دمنوش نعناع برای کودکان و نوزدان مناسب نیست.

خانم های باردار از مصرف دمنوش نعناع خودداری کنند.

اگر به بیماری سنگ صفرا مبتلا هستید مصرف دمنوش نعناع آن را تشدید می کند.

درباره نویسنده