شکر قهوه ای چیست ؟

شکر قهوه ای چیست ؟

شکر قهوه ای چیست ؟

شکر قهوه ای چیست ؟

شکر یکی از تولیدات استراتژیک مطرح جهانی و از محصولاتی است که طیف گسترده ای از مصرف کنندگان مختلف که شامل مصارف خانگی ، صنایع غذایی و داروسازی وغیره را در بر می گیرد ؛ که هر کحدام از این مصرف کنندگان نیازمند محصولی با استاندارد های ویژه ی خود می باشند. با مجله خبری پارس در این مقاله همراه و همگام باشید.

تاریخچه ی شکر قهوه ای در ایران و جهان

تاریخچه ی شکر قهوه ای تصفیه نشده به اواخر قرن 18 میلادی بر می گردد . در آن زمان که تولید و مصرف انبوه از شکر سفید اغاز شده بود مردم اروپا و برخی از کشور های آسیایی به ویژه ایران ، شکر ما خالص را که اغلب رنگ تیره ای داشت را به عنوان دارو برای درمان برخی از بیماری ها مصرف می کردند . 

بعد ها دانشمندان با آنالیز این ماده دریافتند نه تنها در چنین ماده ای اثر درمانی وجود ندارد بلکه به دلیل وجود برخی میکرو ارگانیزم های مضر در آن غیر قابل مصرف است و برای مصرف باید حتما تصفیه شود .  در همین راستا در سال 1900 میلادی یکی از بهترین کتاب های مربوط به مواد غذایی نوشته شد که در آن چگ.نگی و خصوصیات شکر قهوه ای ( brown sugar ) توضیح داده شده است .

 

شکر قهوه ای چیست ؟

در چند دهه ی اخیر دانشمندان و قند سازان ماهر به این موفقت دست یافته اند که با ترکیبی از از شکر تصفیه شده طبیعی و لایه ای نازک از ملاس به تولید نوعی شکر قابل مصرف دست یابند که شکر قهوه ای نامیده شد. مردم خاور میانه و آسیا حدود یک دهه ی پیش با شکر قهوه ای خوراکی که در اروپا تولید می شود آشنا شده اند

پیگیری سفارش
لیست مقایسه